W środę, 22 czerwca, w Rzeszowie odbyła się gala finałowa „Liderów Regionu 2022”. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie najaktywniejszych przedsiębiorstw, instytucji i samorządów z Podkarpacia. Wśród grona 17 wyróżnionych znalazła się również nasza firma.

Podczas gali liderów regionu doceniane są innowacyjne, dynamiczne i kreatywne przedsiębiorstwa, których nieustanny rozwój, trud i chęć sięgania wyżej wynosi ich ponad przeciętność. Jury, wybierając liderów, kieruje się powyższymi kryteriami, zważając na sposób zarządzania firmą i jego wkład w rozwój regionu Podkarpackiego.

W finale 11. edycji nagrody „Lider Regionu 2022” wzięła udział wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, podkreślając rolę liderów Podkarpacia i to, że ich praca wpływa na pozycję województwa w wielu dziedzinach. Wspomniała również o dynamicznie rozwijającym się potencjale regionu podkarpackiego. Wicemarszałek Podkarpacia Stanisław Kruczek w swojej wypowiedzi docenił ciężką pracę nagrodzonych laureatów i podziękował za wspieranie naszego regionu.

– Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg zostały docenione w kategorii przemysł nawozowy. Jest nam niezwykle miło, że nasza praca, rozwój i nieustanne dążenie do lepszych wyników zostało wyróżnione przez jury. Priorytetem naszych działań jest umacnianie pozycji uznanego i cenionego producenta nawozów i siarki konfekcjonowanej. Bardzo się cieszymy, że możemy być w gronie liderów nad liderami i dokładać cegiełkę do rozwoju naszego regionu. Dziękujemy za zaufanie – powiedział Prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Wiktor Stasiak.

– Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Bo być liderem Podkarpacia, to znaczy być liderem wśród liderów. Cieszą nas wszystkich wasze osiągnięcia – mówił podczas gali Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Zakłady Chemiczne „Siarkopol” są czołowym zakładem branży chemicznej. Specjalizują się w produkcji wysokiej jakości nawozów rolniczych, ogrodniczych oraz siarki konfekcjonowanej. Innowacyjność i aktywność firmy pozwala na stałe poszerzanie horyzontów i dostosowywanie się do potrzeb i wymagań klientów.

Firma świadczy również usługi związane z gospodarką ściekową oraz dystrybucją energii elektrycznej, gazu ziemnego czy wody pitnej. ZCH „Siarkopol” przestrzega zasad rzetelności w biznesie i prowadzi działalność zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i kompetencji swoich pracowników na bieżąco monitoruje wymogi i procedury rynkowe, dążąc do najwyższej jakości wyrobów i usług.

Najlepszym dowodem potwierdzającym powyższe słowa są liczne nagrody i wyróżnienia, przyznane wyrobom „Siarkopolu” na targach, wystawach i konkursach. Liczne certyfikaty, m.in. Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg norm PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-EN ISO 14001:2015, wydany przez Bureau Veritas Certification.

Organizatorem 11. edycji nagrody „Lider Regionu 2022” była Polska Press Sp. z o.o. oddział w Rzeszowie, wydawca Nowin.

Fot. Krzysztof Kapica , źródło Nowiny Polska Press Sp z.o.o.