2 września w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu działalność rozpoczęła klasa sportowa o profilu tenis stołowy – pod patronatem KTS Enea Siarkopol. 21 dziewczynek i chłopców będzie uczyć się i doskonalić umiejętność gry pod okiem trenerów, którzy na co dzień pracują z najlepszymi zawodniczkami w kraju i Europie. Cieszymy się, że jako jeden ze sponsorów strategicznych klubu możemy brać udział w tym przedsięwzięciu i mamy nadzieję, że stanie się ono kuźnią talentów na miarę klubu, który za nim stoi.

Rok szkoły 2021/2022 będzie pierwszym, w którym w popularniej „Dziesiątce” funkcjonować będzie klasa ukierunkowana na edukację sportową z naciskiem na tenis stołowy. Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego każdy z uczniów otrzymał certyfikat potwierdzający przyjęcie do sportowej klasy. Wszyscy zostali też wyposażeni w stroje i sprzęt sportowy. Otrzymywali również upominki od sponsorów i partnerów KTS.

Cieszę się, że także w ten sposób będzie można popularyzować w naszym mieście i całym regionie tenis stołowy. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej dorosłej, mistrzowskiej drużyny i bardzo podoba się nam to, że klub tak mocno angażuje się w pracę z dziećmi i młodzieżą. Mam nadzieję, że to zaprocentuje i z roku na rok coraz więcej młodych tarnobrzeżan będzie garnąć się do gry w tenisa stołowego. My na pewno dalej będziemy wspierać KTS, co najmniej w takiej skali, jak robimy to obecnie – mówi Wojciech Brzezowski, prezes zarządu Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg.

Zakłady Chemiczne Siarkopol od lat wspierają tarnobrzeski Klub Tenisa Stołowego. Od minionego roku nasza firma jest sponsorem strategicznym klubu.