Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny zorganizowany w ramach II edycji akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką plastyczną pracy, która swoją tematyką nawiązywać będzie do jednego z haseł: „Zboże w słońcu lśni”, „Truskawka, jak słodko to brzmi”, „Jesteśmy borówki, dorodne borówki”, „Mamy taktykę na paprykę”, „Nie wpuścimy Cię w maliny” lub „Warzywno-owocowy zawrót głowy”.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło blisko 200 prac, których autorami są przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat, z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Otrzymaliśmy niemal dwa razy więcej prac, niż rok temu, kiedy startowaliśmy z kampanią „Od ziarna aż po plon”. Uczestnicy konkursu wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem plastycznym. Każda z prac była wyjątkowa i wybór tych, które zostaną nagrodzone, był bardzo trudny. Dziękuję wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie i gratuluję zwycięzcom – podsumował Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych Sp. z o.o, Wojciech Brzezowski.

Organizatorzy konkursu postanowili przyznać:

I miejsce Wojciechowi Mazgajowi z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu,

II miejsce zdobyła Natalii Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu.

III miejsce przypadło Neli Krupie z Przedszkola w Gorzycach.

 

Wśród nagród, które otrzymają zwycięzcy konkursu, są m.in.: smartwatche, zestawy do malowania, książki edukacyjne i gry planszowe. Przedszkola, których reprezentanci zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymają natomiast bony pieniężne o wartości 5000 zł, 3000 zł oraz 1000 zł. Pieniądze będą mogły przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek czy wyposażenia niezbędnego do codziennego funkcjonowania. Ponadto zwycięskie placówki otrzymają tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu.

Autorami prac, które zdobyły wyróżnienia, są: I Dorian Ciepiela z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu, II Adam Homarowicz z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu i III wyróżnienie zdobywa Zuzia Bajda z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie.

Dodatkowo firma postanowiła nagrodzić pracę, która zdobyła szczególną sympatię jury. Wykonał ją Adam Wrona z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu.

W ramach kampanii do przedszkoli trafiła przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja w formie książeczki, z której dzieci dowiedziały się jak duży wpływ na historię ludzkości miały rośliny, a także skąd pochodzą warzywa i owoce, które codziennie goszczą na ich stołach.

Współorganizatorem tegorocznej edycji kampanii „Od ziarna aż po plon” był tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.