Zakłady Chemiczne „Siarkopol” rozstrzygnęły konkurs plastyczny zorganizowany w ramach II edycji akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”. Kampania skierowana była do przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat z terenu Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Tematyka prac miała nawiązywać do jednego z haseł: „Zboże w słońcu lśni”, „Truskawka, jak słodko to brzmi”, „Jesteśmy borówki, dorodne borówki”, „Mamy taktykę na paprykę”, „Nie wpuścimy Cię w maliny” lub „Warzywno-owocowy zawrót głowy”.

Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac. Pierwsze miejsce zdobyła praca autorstwa Wojciecha Mazgaja z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu, nawiązująca do hasła „Zboże w słońcu lśni”. Przy jej tworzeniu, chłopiec wykorzystał kilka technik plastycznych oraz różnych materiałów – między innymi ziarna zbóż.

– Otrzymaliśmy niemal dwa razy więcej prac, niż rok temu, kiedy startowaliśmy z kampanią „Od ziarna aż po plon”. Uczestnicy konkursu wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem plastycznym. Każda z prac była wyjątkowa i wybór tych, które zostaną nagrodzone, był bardzo trudny. Dziękuję wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie i gratuluję zwycięzcom – mówił Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych Sp. Z o.o, Wojciech Brzezowski.

Organizatorzy konkursu postanowili przyznać:

I miejsce Wojciechowi Mazgajowi z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu,


II miejsce zdobyła Natalia Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu,


III miejsce przypadło Neli Krupie z Przedszkola w Gorzycach.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni m.in. smartwatchami, zestawami do malowania, książkami edukacyjnymi i grami planszowymi. Natomiast przedszkola, które reprezentowali otrzymały bony pieniężne o wartości 5000 zł, 3000 zł i 1000 zł. Pieniądze będą mogły przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek czy wyposażenia niezbędnego do codziennego funkcjonowania. Ponadto zwycięskie placówki otrzymały tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu.

Mamy nadzieję, że pieniądze, które w ramach tego konkursu trafią do tych placówek, pozwolą zapewnić maluchom jeszcze lepsze warunki do nauki i zabawy – mówi Wojciech Brzezowski, prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”.

Autorami prac, które zdobyły wyróżnienia, są: Dorian Ciepiela z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu, Adam Homarowicz z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu i Zuzia Bajda z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie.

Dodatkowo firma postanowiła nagrodzić pracę, która zdobyła szczególną sympatię jury. Wykonał ją Adam Wrona z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu.

Współorganizatorem tegorocznej edycji kampanii „Od ziarna aż po plon” był tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Radość i podziw – to uczucia, które towarzyszyły mi, gdy patrzyłam na wszystkie prace, jakie wpłynęły na konkurs plastyczny w ramach II edycji akcji „Od ziarna, aż po plon”, której Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie – Oddział w Tarnobrzegu było współorganizatorem. Tak piękne, kolorowe i pomysłowe dzieła mogły stworzyć tylko szczęśliwe i kreatywne dzieci. Gratuluję wszystkim małym artystom, którzy wzięli udział w konkursie – podsumowała Pani Anna Pekar, dyrektor PCEN w Tarnobrzegu.