Do naszej firmy dotarły gra planszowe, których przygotowanie było ostatnim elementem II edycji akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”.
.
Gra „Wyścig nad jezioro i do zamku” jest efektem współpracy zespołu marketingu Zakładów Chemicznych „Siarkopol” z firmą Alexander, która zajmuje się produkcją tego typu gadżetów. Jej koncepcja została zainspirowana zwycięskimi pracami z konkursu, który towarzyszył akcji. Można więc powiedzieć, że jej współautorami są przedszkolaki z Tarnobrzega.

W grze znajdziemy sporo nawiązań do z ogrodnictwa i sadownictwa. Nie brakuje również elementów związanych z Tarnobrzegiem, a więc miastem, w którym siedzibę ma spółka, a także z jego największymi atrakcjami – Zamkiem Tarnowskich i Jeziorem Tarnobrzeskim.

Celem gry jest dotarcie z siedziby Zakładów Chemicznych „Siarkopol” właśnie do tych miejsc. Na „mecie” wyścigu na jego zwycięzców czeka Siarkopolek, czyli maskotka firmy, wraz z przyjaciółmi.

Drugiej edycji akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon” towarzyszył konkurs plastyczny, w ramach którego dzieci miały za zadanie przygotować pracę plastyczną, która swoją tematyką nawiązywała do jednego z haseł m.in „Zboże w słońcu lśni”, „Truskawka, jak słodko to brzmi” i „Jesteśmy borówki, dorodne borówki”.

Gry trafią do wszystkich przedszkoli, które brały udział w konkursie.