Dzień wiecznie zielonych roślin, jak co roku obchodzić będziemy 19 grudnia. Jest to czas, w którym szczególną uwagę zwracamy na rośliny charakteryzujące się zieloną szatą przez kilka sezonów.

To idealny moment, aby docenić drzewa iglaste, które możemy podziwiać przez cały rok, bez względu na pogodę. A przy okazji także przypomnieć o potrzebie ich ochrony. Rośliny wiecznie zielone, nazywane również roślinami zimozielonymi lub zimolubnymi, są wyjątkowe, gdyż dzień po dniu wypuszczają nowe pędy. Natomiast wszystkie liście tracą dopiero po kilku latach. W Polsce są to głównie rośliny iglaste, jednak istnieje kilka wyjątków drzew liściastych, które zachowują się podobnie. Do tej grupy należy zaliczyć jemiołę, jaśmin nagokwiatowy, kalinę Dawida, rhododendrony czy borówkę brusznicę.

Wiele z tych roślin widujemy praktycznie codziennie, np. bukszpan czy ligustr pospolity. Wykorzystywane są one do tworzenia żywopłotów, gdyż są łatwe do formowania i bardzo dobrze znoszą mrozy. Rośliną zimozieloną, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna w polskich ogrodach jest rhododendron, inaczej zwany różanecznikiem. W ciepłych okresach wypuszcza piękne kwiaty, ale w zimniejszych porach roku też nie traci na wyglądzie, gdyż na jego łodygach pozostają wyjątkowe liście, dzięki którym nie pomylimy go z żadną inną rośliną. Na wzmiankę w tym miejscu zasługuje także kalina Dawida. Roślina wolnorosnąca, wykorzystywana głównie jako ozdoba w ogrodach, w momencie rozkwitu prezentująca niesamowite kwiaty w kształcie kuli.

Z oferty produktowej ZCh „Siarkopol” TARNOBRZEG Sp. z o.o. w nawożeniu wspomnianych wiecznie zielonych roślin doskonale sprawdzą się: Ogród 2001 pod iglaki, Ogród 2001 przeciwko brązowieniu igieł, Ogród 2001 do roślin kwaśnolubnych, Ogród 2001 uniwersalny, Wigor S pro. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertę w zakładce Produkty.