Tarnobrzeżanin Jacek Czech należy do grona najbardziej doświadczonych parapływaków w polskiej reprezentacji. Na odbywających się w dniach 3-6 listopad w Szczecinie – Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu osób z niepełnosprawnością sportowiec zdobył 2 złote medale.

Jacek Czech od 15 lat trenuje pływanie, osiągając w tej dziedzinie wspaniałe rezultaty. Mistrzostwa Polski ukończył z następującymi wynikami:

– 50 m stylem dowolnym z czasem 57.51 s. Uzyskany wynik jest nowym rekordem Polski.
– 50 m grzbietem z czasem 56.28 s, co również pozwoliło ustanowić nowy rekord Polski. Natomiast na arenie międzynarodowej za uzyskany wynik Jacek Czech wywalczył drugie miejsce, co daje Jackowi bardzo mocny start w nowy sezon i potwierdza jego wysoką rangę na świecie.

W zawodach startowało ponad 200 zawodników z Polski, Holandii, Kazachstanu, Czech, Słowacji i Korei.

Jesteśmy dumni, że dzięki wsparciu Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg utalentowani sportowcy mają szansę na realizację wyznaczonych sobie celów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Manchester 2023.