Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Sp. z o.o. są organizatorem kampanii edukacyjnej „Od ziarna aż po plon’’, skierowanej do przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat z terenu miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Jej celem jest zainteresowanie dzieci tematyką związaną z rolnictwem i ogrodnictwem oraz promowanie wiedzy o rozwoju roślin.

W ramach akcji do przedszkoli trafi przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja, z której dzieci dowiedzą się jak z nasiona powstaje roślina, kim są rolnicy i sadownicy, a także z czego powstają podstawowe produkty, które codziennie goszczą na naszym stole.

Finałem kampanii będzie konkurs plastyczny, w ramach którego dzieci będą „projektować” maskotkę Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. Trzy najbardziej pomysłowe prace zostaną nagrodzone. Autorzy zwycięskich projektów otrzymają m.in. zestaw malarski, powerBanki, książki i inne atrakcyjne nagrody. Nagrodzeni zostaną także autorzy trzech wyróżnionych prac.

Dodatkowo przedszkole reprezentujące zwycięzcę otrzyma tytuł „Przedszkola Pozytywnego wzrostu” oraz całoroczną szklarnię Green Farm. Elektroniczny ogródek, wyglądem przypominający akwarium, umożliwia stworzenie domowego warzywnika, bez konieczność posiadania własnego gruntu. Dzięki urządzeniu Green Farm dzieci będą mogły obserwować proces wzrostu roślin, od ziarna do plonu.