Zwycięzcy konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon” odebrali nagrody.
Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg do udziału w zabawie miesiąc temu zaprosiły pięcio- i sześciolatki z terenu powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Zadanie konkursowe polegało na „zaprojektowaniu” maskotki firmy.
Główną nagrodę otrzymał Filip Fąfara z Przedszkola nr 6 w Tarnobrzegu, autor rolnika-kukurydzy o imieniu Siarkopolek. Chłopiec otrzymał między innymi sztalugę malarską wraz z zestawem do malowania, zabawkę edukacyjną „Biosfera”, książkę o tematyce ekologicznej oraz pakiet gadżetów od Zakładów Chemicznych „Siarkopol”.
– Zdecydowaliśmy się na kukurydzę, ponieważ skojarzyła się nam z barwami Siarkopolu. Syn bardzo lubi tworzyć rozmaite rzeczy z kartonu, dlatego wybraliśmy formę przestrzenną. W tworzenie Siarkopolka, a przede wszystkim w robieniu kulek z bibuły, było zaangażowane także rodzeństwo Filipa. To była świetna zabawa dla całej rodziny. Mieliśmy okazję miło spędzić czas, a teraz jest nam bardzo miło, że efekt tej pracy został doceniony – mówi mama zwycięzcy, Dominika Fąfara.
Przedszkole reprezentujące zwycięzcę otrzymało tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu oraz elektroniczny ogródek, który umożliwia stworzenie domowego warzywniaka, bez konieczność posiadania własnego gruntu. Przedszkola, do których uczęszczają zdobywcy 2. i 3. miejsca, otrzymały natomiast hydroponiczne ogródki domowe LED do całorocznej uprawy ziół.
– Jestem dumna, że to właśnie wychowanek naszego przedszkola zdobył pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol”. Akcja idealnie wpisała się w tematykę projektów, które na co dzień realizujemy w naszym przedszkolu. Kładziemy duży nacisk na zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Nasze dzieci dzięki kampanii mogły zgłębić wiedzę na temat sadownictwa, rolnictwa i rozwoju roślin od ziarenka aż po urodzajny plon – mówi dyrektor Przedszkola nr 6 w Tarnobrzegu, Bożena Błasiak.
II miejsce zdobyła Diana Majcher, reprezentantka Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu, III miejsce otrzymała Zosia Niedzielska z Przedszkola nr 5 w Tarnobrzegu. Prace, które zdobyły wyróżnienie, przygotowali: Lena Krząstek z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu, Nikola Plecinoga z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu, Michalina Bednarska z Przedszkola nr 1 w Tarnobrzegu oraz Milan Barszcz z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu. Oni także otrzymali nagrody.
Nagrodzono także projekt, który otrzymał największą liczbę pozytywnych reakcji na profilu facebookowym Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. Jego autorem jest Wojciech Mikiera z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu.
– Liczba prac plastycznych przerosła nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zainteresowania konkursem. Kreatywność dzieci i ich zdolności plastyczne są niesamowite. Prace były różnorodne – począwszy od malowanych kredkami i farbami „Esek” z nóżkami i rączkami, po wyklejane plasteliną i bibułą warzywa i owoce,a kończąc na przestrzennych, szytych lub klejonych postaciach. Przy wyborze zwycięskich projektów zwracaliśmy uwagę na dziecięcy wkład w pracę. Mieliśmy nie lada zagwozdkę, aby wybrać tych najlepszych. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie – mówi Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Siarkopol” sp. z o.o., Wojciech Brzezowski.
– W przyszłym roku Zakłady Chemiczne „Siarkopol” będą obchodzić 20-lecie istnienia. Chcemy, żeby ta maskotka już w tym czasie nam towarzyszyła. Gratulujemy zwycięzcom, jesteśmy wdzięczni za każdą nadesłaną do nas pracę. Dziękujemy też personelowi przedszkoli i rodzicom za zaangażowanie w akcję i przekazanie dzieciom idei, jaką niosła za sobą kampania edukacyjna – podsumował specjalista ds. handlu Jakub Kozioł.
Celem kampanii „Od ziarna aż po plon” było zainteresowanie dzieci tematyką związaną z rolnictwem i ogrodnictwem oraz promowanie wiedzy o rozwoju roślin. Do przedszkoli trafiła przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja, z której dzieci dowiedziały się, jak z nasiona powstaje roślina, kim są rolnicy i sadownicy, a także z czego powstają podstawowe produkty, które codziennie goszczą na naszym stole. Na konkurs nadesłano blisko 100 prac.