W tarnobrzeskim Hotelu Evva tenisistki, trener i działacze KTS Enea Siarka Tarnobrzeg odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusza Szumachera złote medale oraz puchar za 29. mistrzostwo Polski w tenisie stołowym kobiet. Gratulujemy naszej drużynie. Cieszymy się, że możemy wspierać mistrzowski team.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon tenisa stołowego, podobnie jak w wielu innych dyscyplinach, został przedwcześnie zakończony. Klasyfikacja końcowa rozgrywek Ekstraklasy Kobiet, Superligi Mężczyzn, I ligi kobiet oraz I ligi mężczyzn została ustalona na podstawie rezultatów osiągniętych do momentu przerwania gier. Poszczególne drużyny rozegrały różną liczbę spotkań, dlatego o kolejności w tabeli zadecydowało ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów. Mistrzostwo Polski kobiet przyznano zawodniczkom KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

W Hotelu Evva odbyło się uroczyste wręczenie medali i pucharu. Na dekoracji obecni byli m.in.: wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, prezes Enea Elektrownia Połaniec Lech Żak oraz prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Wojciech Brzezowski. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe grawertony z podziękowaniami za wkład w to, aby tarnobrzeski klub mógł się rozwijać i osiągać tak znakomite sukcesy.

Jako drużyna mamy pasję, lecz bez państwa wsparcia ekonomicznego to wszystko, co robimy, nie byłoby możliwe. Dzisiejszy dzień jest podsumowaniem pewnego etapu pracy. Zakończyliśmy sezon na pierwszym miejscu, chociaż nie graliśmy w maksymalnym składzie. Konkurencji szykowaliśmy najmocniejsze zestawienie na fazę play-off – powiedział do zgromadzonych trener Zbigniew Nęcek

Chciałem wam bardzo serdecznie pogratulować i jednocześnie podziękować za godne reprezentowanie naszej spółki i miasta Tarnobrzeg na arenie krajowej i międzynarodowej. Rankingi nie kłamią. To dziś jest najlepsza drużyna nie tylko w Polsce, ale w Europie. Trenerowi i całej drużynie należą się wielkie brawa. Profesjonalizm, metodyczna ciężka praca, a także pomył i strategia, przynoszą efekty, przynoszą wielkie sukcesy – mówił Wojciech Brzezowski, prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”, będących jednym z trzech sponsorów strategicznych mistrzowskiej drużyny.