900 kombinezonów i 2 tysiące maseczek zakupionych przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol” trafiło do żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Decyzja o wsparciu „terytorialsów” przez spółkę będącą częścią Grupy Kapitałowej „Siarkopol” Tarnobrzeg była odpowiedzią na apel marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Sprzęt ochronny będzie wykorzystywany podczas wykonywania działań związanych z walką z koronawirusem. Żołnierze będą między innymi asystować pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznych w pobieraniu wymazów od osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia, a także opiekować się osobami starszymi, które potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie.

Cieszy mnie fakt, że kolejna firma w naszym województwie dostrzega potrzebę włączenia się w walkę z epidemią SARS-CoV-2. Poczucie odpowiedzialności społecznej jest rzeczą niesłychanie ważną w obliczu tak wielkiego zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg swoją postawą udowadniają, że są firmą godną zaufania i można na nią liczyć w trudnych chwilach powiedział marszałek Władysław Ortyl.

To szczególny czas solidarności społecznej oraz roli odpowiedzialnego biznesu, dlatego spółka postanowiła dzielić się z najbardziej potrzebującymi pomocy instytucjami i szpitalami w województwie podkarpackim – powiedział Wojciech Brzezowski, prezes ZCH „Siarkopol” w Tarnobrzegu.

Zakup kombinezonów i maseczek kosztował 55 tysięcy złotych. To kolejna inicjatywa Zakładów Chemicznych „Siarkopol” dotycząca wsparcia instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią. Niedawno spółka przekazała 265 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratującego życie dla Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamojskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz 60 tysięcy złotych dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Fot. Sebastian Kieszkowski

BP UMWP