Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Tarnobrzegu i ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o. blisko 40 osób, które zmuszone były uciekać z Ukrainy przed wojną, znalazło schronienie w Tarnobrzegu.

Nie jesteśmy obojętni na krzywdę innych i jeśli tylko mamy możliwość, to zawsze wyciągniemy pomocną dłoń. Zwłaszcza w tak tragicznej sytuacji,  jaka rozgrywa się za naszą granicą. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy ludzie, którzy do nas przybyli chodź na chwilę znajdą ukojenie i poczują namiastkę prawdziwego domu – mówi Wojciech Brzezowski, ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Ukraińcy, którzy trafili do Tarnobrzega znaleźli schronienie w siedzibie tarnobrzeskiego oddziału PCEN, na osiedlu Mokrzyszów. To osoby, które zostały ewakuowane z terenów, na których toczyły się ciężkie walki. Większość z nich zmaga się z różnego rodzaju traumami.

Uchodźcy trafili do nas dosłownie z jedną torbą z najbardziej potrzebnymi rzeczami. Bez ubrań na zmianę, czy zabawek dla dzieci. Musieli natychmiast się ewakuować, często pod ogniem rosyjskich rakiet. Staramy się im zapewnić wszystko, co jest potrzebne do godnej egzystencji – podkreśla Anna Pekár, szefowa tarnobrzeskiego oddziału PCEN.

Poryw serca widać w całej Polsce. My również staramy się dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę i pomóc bliźniemu w potrzebie – mówi Jerzy Komarnicki, Członek Zarządu ds. technicznych ZCh „Siarkopol”.

Obecnie uchodźcy mają zapewniony dach nad głową, a także godne warunki do codziennego funkcjonowania. Mają zagwarantowaną opiekę medyczną, produkty spożywcze, produkty higieniczne oraz odzież. Pobyt uchodźców w Tarnobrzegu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Grupy Kapitałowej „Siarkopol” i ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że nasi goście zaznają tutaj trochę spokoju i odnajdą się w nowej rzeczywistości. Będziemy pomagać im tak długo, jak długo będzie potrzeba – deklaruje Wojciech Brzezowski, Prezes Zarządu ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.