Zakłady Chemiczne wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Siarkopol w Tarnobrzegu wsparły finansowo Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Pieniądze zostaną wykorzystane na doposażanie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

265 tysięcy złotych, które ZCH „Siarkopol” przekazał szpitalowi w formie darowizny, zostanie wykorzystane za zakup kompleksowego wyposażenia trzech stanowisk do intensywnej terapii za kwotę 150 tys. zł. Zakupione zostaną kompletne zestawy na Oddział Intensywnej Terapii w skład którego wchodzą: łóżka, respiratory oraz kardiomonitory. Dodatkowo przekazano 15 tys. zł na 3 zestawy komputerowe i 100 tys. zł z przeznaczeniem na 3 stanowiska do dekontaminacji.

Sprzęt został już zamówiony. Czekamy na dostawę – mówi dyrektor lecznicy Wiktor Stasiak. – To bardzo cenna inicjatywa. Zdecydowanie poprawi jakość leczenia, a personelowi ułatwi pracę i pozwoli działać skuteczniej. Siarkopol od lat wpiera nasz szpital. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

To nie jedyna inicjatywa zarządu Zakładów Chemicznych „Siarkopol”, skierowana na wsparcie służby zdrowia w czasie walki z pandemią koronawirusa.

Szpital co roku może liczyć na nasze wsparcie. Tym razem jest ono większe, ze względu na zaistniałą, kryzysową sytuację mówi Wojciech Brzezowski, prezes ZCH „Siarkopol”. Zamówione są już także agregaty do ozonowania pomieszczeń dla ratowników medycznych. Lada dzień przekażemy duże ilości płynów dezynfekujących do szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie. Włączamy się również w duże przedsięwzięcie z Urzędem Marszałkowskim związane z dostawą środków ochronnych. Jeśli uda się nam je sfinalizować, to będziemy mogli wyposażyć w nie wiele szpitali, być może z całego Podkarpacia.

Zakłady Chemiczne „Siarkopol” przekazały również 9720 zł dla Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie na zakup rejestratora holterowskiego Holter EKG. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie otrzymała od ZCH „Siarkopol” 2 mln zł na zakup środków ochrony osobistej dla podkarpackich placówek zdrowia zaangażowanych w zwalczanie epidemii COVID-19. Natomiast Szpital Powiatowy w Nowej Dębie – 60 tys. zł wsparcia na zakup sprzętu medycznego.