​Wyróżniające się firmy, instytucje i samorządy z województwa podkarpackiego zostały nagrodzone w prestiżowym plebiscycie Liderzy Regionu 2023. W zaszczytnym gronie laureatów znalazły się ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” Tarnobrzeg.

​Lider Regionu to nagroda przyznawana za zaangażowanie i pracę na rzecz Podkarpacia. Od ponad dekady redakcja gazety codziennej „Nowiny” honoruje tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój regionu, niejednokrotnie będąc pionierami w swoich dziedzinach.

​Podczas uroczystej gali w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie laureaci odebrali pamiątkowe statuetki. ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” zostały nagrodzone w kategorii „PRZEMYSŁ CHEMICZNY” za produkcję wysokogatunkowych nawozów rolniczych, ogrodniczych i siarki konfekcjonowanej, kluczowych dla rozwoju wielu ważnych sektorów gospodarki.

​W imieniu Spółki statuetkę odebrał Prezes Zarządu Wiktor Stasiak.

​– To zaszczyt znaleźć się w gronie Liderów Regionu. Dziękuję zarówno za nominację, jak i za wyróżnienie. Cieszy fakt, że nasza działalność została zauważona, a jakość naszych produktów spotkała się z uznaniem. To motywuje do dalszych intensywnych starań na rzecz rozwoju – mówi Wiktor Stasiak.

Wśród tegorocznych laureatów są także przedstawiciele branż: turystycznej, spożywczej, zdrowotnej, budowlanej, związanej z edukacją i ochroną zdrowia.

Na Podkarpaciu jest wiele firm, które są gwarantami rozwoju gospodarczego regionu, ba! których zasięg oddziaływania wykracza często poza region. Jest też wiele instytucji i samorządów, dzięki którym wzrasta jakość życia mieszkańców regionu. Dwadzieścia z nich honorujemy dziś nagrodą, a zarazem tytułem Lidera Regionu. Gratuluję wam dotychczasowych dokonań i życzę sukcesów, mam nadzieję, dobrej przyszłości – zwrócił się do laureatów podczas gali Jaromir Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego Nowin.

Oprócz przedstawicieli „Nowin” nagrody wręczali także Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta miasta Rzeszowa.

​– Państwa talenty, praca i rzetelność zostały zauważone i nagrodzone również dlatego, że działacie w dość trudnym okresie, czasie, w którym wszyscy z niepokojem obserwujemy wojnę za naszą granicą. Mimo tej trudnej sytuacji pokazujecie swoje pasje, talenty. Uświadamiacie nam, że można coś tworzyć, rozwijać się, spełniać marzenia, realizować się i osiągać zamierzone cele – mówiła Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki. – Te wyróżnienia i nagrody są dowodem na to, że jesteście liderami, którzy wiedzą, jakie działania podjąć, aby nasze województwo się rozwijało.