W miniony weekend odbyła się 22. i 23. edycja międzynarodowego festiwalu satyry i bluesa – Satyrblues. Nasza Spółka miała okazję wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie, przyjmując rolę sponsora tytularnego.

Satyrblues odbywa się cyklicznie w Tarnobrzegu już od ponad dwóch dekad. Jest jedynym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w Polsce i na świecie. Od początku swego istnienia jest to festiwal autorski, integrujący środowiska twórcze poprzez szeroko rozumianą sztukę. Pokłosiem poszczególnych edycji są unikatowe wydawnictwa płytowe, dokumentujące występy zapraszanych na festiwal artystów, wydawane w limitowanych nakładach.

Tegoroczną imprezę ozdabiały wizualnie dzieła czterech znakomitych artystów – plastyków, rysowników i karykaturzystów – Bartka Belniaka, Dariusza Łabędzkiego, Wojciecha Birka i Pawła Kuczyńskiego.

Muzyczną ucztę pierwszego dnia imprezy rozpoczęła Electric Lady, czyli Tereza Rays. Następnie na scenie pojawił się amerykański gitarzysta Scott Henderson – absolutna legenda, artysta wybierany najlepszym gitarzystą jazzowym na świecie.

Zamknięciem części koncertowej pierwszego dnia Satyrbluesa był koncert holenderskiej grupy Leif de Leeuw Band.

Drugiego dnia festiwalu wystąpili: Piotr Restecki, Natalia Kwiatkowska & Jacek Prokopowicz i świętująca 40-lecie działalności Nocna Zmiana Bluesa Sławomira Wierzcholskiego, z gościnnym występem Jelonka.

Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia!