Zakłady Chemiczne „Siarkopol” zapraszają do udziału w akcji „Stawiamy na edukację”, w ramach której szkoły podstawowe z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego będą mogły ubiegać się o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych i sfinansowanie innego niezbędnego wyposażenia szkoły lub wykonanie drobnych prac remontowych.

Spółka, realizując ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, chce wspierać edukację młodych mieszkańców ziemi tarnobrzeskiej. W ramach pierwszej edycji akcji zorganizowany zostanie konkurs dla szkół podstawowych, w którym do wygrania będzie bon pieniężny o wartości dwudziestu tysięcy złotych.

Wiemy, jak duże są potrzeby placówek oświatowych i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każda dodatkowa złotówka, która trafi do nich, zostanie zainwestowana w poprawę jakości kształcenia. Dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć akcję, w ramach której co roku będziemy wspierać jedną, a z czasem być może nawet więcej szkół. To konkurs, w którym każda z placówek będzie mieć możliwość umotywowania, dlaczego to właśnie ją powinniśmy wspomóc w realizacji misji edukacyjnej – mówi Wojciech Brzezowski, Prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Szkoły będą składać wnioski, w których wskażą przeznaczenie środków finansowych, o które się ubiegają i uzasadnią, dlaczego to one powinny uzyskać wsparcie. Ponadto każda z placówek przedstawi pomysł na akcję ekologiczną, którą zrealizuje w przypadku wygranej w konkursie.

Jako firma działająca w branży związanej z rolnictwem, sadownictwem i ogrodnictwem angażujemy się w przedsięwzięcia, którym przyświeca troska o środowisko oraz chęć szerzenia wiedzy na temat znaczenia roślin w życiu człowieka. Dlatego jednym z wymogów uczestnictwa w akcji będzie przedstawianie pomysłu, promującego wśród uczniów postawy proekologiczne – podkreśla W. Brzezowski.

Nabór wniosków zakończy się 3 czerwca 2022 r. Po tym czasie Komisja Konkursowa przystąpi do ich oceny. Za projekt dotyczący doposażenia placówki przyznawane będzie maksymalnie 70 punktów. Kolejnych 30 można zdobyć za projekt ekologiczny. Zwycięzcę konkursu poznamy w czerwcu.

Partnerem akcji jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu.

Jako placówka akredytowana, jako lider edukacji na Podkarpaciu, pragniemy być blisko tych inicjatyw, które służą uczniom, nauczycielom i rodzicom. Akcja „Stawiamy na edukację” to nie tylko możliwość pozyskania przez szkoły podstawowe funduszy na zakup potrzebnego sprzętu, ale przede wszystkim okazja do przeprowadzenia ekologicznych projektów edukacyjnych z prawdziwego zdarzenia! Mądrą i atrakcyjną edukację ekologiczną najlepiej zacząć wśród najmłodszych. Badania pokazują, że dzieci mające bezpośredni kontakt z naturą, zaangażowane w pielęgnowanie roślin, podejmują zdrowsze wybory żywieniowe. Obserwując czynnie proces wzrostu rośliny – od samego nasionka – chętniej sięgają w domu po owoce i warzywa, jako smaczne i zdrowe przekąski – mówi Anna Pekár wicedyrektor PCEN w Rzeszowie ds. Oddziału w Tarnobrzegu.

Drogą mailową szkoły otrzymają zaproszenie do udziału w akcji, jej regulamin oraz wniosek do wypełnienia.

Regulamin akcji: REGULAMIN

Wniosek o udział w akcji: WNIOSEK