Dobiega końca trzecia edycja kampanii edukacyjnej pod tytułem „Od ziarna aż po plon”, której motywem przewodnim jest tematyka związana ze zdrowym odżywianiem.

W połowie kwietnia do przedszkoli trafiły ulotki, w których „Drużyna Zdrowej Piątki”, wraz z maskotką firmy – Siarkopolkiem, uczyła dzieci między innymi tego, co jeść, a czego unikać, żeby zdrowo się rozwijać i dobrze się czuć. Jednocześnie ogłoszono konkurs. Przedszkolaki chcące wziąć w nim udział miały przygotować pracę plastyczną, która swoją tematyką nawiązywała do postaci jednego z superbohaterów wspomnianej ekipy. Przedszkola natomiast otrzymały zadanie udokumentowania, w formie zdjęć lub filmu, przebiegu akcji edukacyjnej związanej z tematyką tegorocznej kampanii.

Cieszymy się, że po raz kolejny organizowana przez nas kampania trafiła na podatny grunt i spotkała się z tak dużym odzewem. Jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy na licznych filmach i prezentacjach przygotowanych przez pracowników przedszkoli. Wielu z nich bardzo mocno zaangażowało się w przygotowanie lekcji o zdrowym odżywianiu dla swoich podopiecznych i zadbało o to, aby była to prawdziwa nauka przez zabawę. To na pewno będzie procentować w przyszłości – mówi Mateusz Kutrzeba, Wiceprezes Zarządu ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG.

Na konkurs plastyczny wpłynęło blisko 200 prac. Wybór tych zwycięskich był niezwykle trudny. Po długich obradach członkowie komisji konkursowej zdecydowali się przyznać pierwsze miejsce Julii Sali z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu. Drugie miejsce zajęła Łucja Wołowiec z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie, a trzecie Tomasz Kowalczuk z Przedszkola nr 1 w Tarnobrzegu. Przyznano także trzy wyróżnienia. Zdobyli je: Marcelina Dutkowska (Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie), Aleksander Jankowski (Publiczne Przedszkole w Woli Baranowskiej) i Michał Idec (Samorządowe Przedszkole w Gorzycach).

W konkursie dla placówek najwyżej oceniono prezentację przygotowaną przez tarnobrzeskie Przedszkole nr 17. Drugie miejsce przypadło Przedszkolu nr 13, a trzecie Publicznemu Przedszkolu w Woli Baranowskiej.

W najbliższych tygodniach spotkamy się ze zwycięzcami konkursu, aby wręczyć nagrody. Drobne upominki i dyplomy otrzymają także wszystkie dzieci, które wzięły w nim udział.

Tegoroczna edycja akcji „Od ziarna aż po plon” realizowana jest przez ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” przy współpracy z Centrum Dietetycznym Nutri Vita.