Kolejny już raz nasza Spółka została nagrodzona w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, który jest organizowany przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wnioskodawcą była Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”.

Głównym celem konkursu jest promowanie firm wyróżniających się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, szczególnie poprzez stabilność zatrudnienia, dbałość o zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszanowanie prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

– Niezwykle istotnym elementem przy ocenie zgłoszonych wniosków jest kwestia dialogu, który odbywa się w firmie. Certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to najwyższe wyróżnienie, jakie pracodawca może dostać od swojej załogi. Pracodawcy chwalą się nim. Doceniają, że pochodzi ono od załogi, a nie od świata biznesu. To najlepsza wizytówka – mówi mówi Kazimierz Kimso, przedstawiciel Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, członek tegorocznej Komisji Certyfikacyjnej konkursu.

Możemy poszczycić się faktem, iż tytuł Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom otrzymaliśmy już po raz czwarty, co cieszy jeszcze bardziej!

Jak mówi Kazimierz Kimso, przedstawiciel Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na przykładzie ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG można prześledzić, jak sytuacja w firmie poprawia się na przestrzeni lat.

Bardzo nam miło, że nasz wysiłek jest doceniany. Dziękujemy!

foto/ Marek Borawski/ KPRP pobrane ze strony https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/final-xv-edycji-konkursu-pracodawca-przyjazny-pracownikom,76035 w dniu 11.10.2023

foto/ Tadeusz.M/Jan.M/