18 września w ZAKŁADACH CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG gościł premier Mateusz Morawiecki. W jednej z hal produkcyjnych naszej firmy spotkał się z pracownikami spółek należących do Grupy Kapitałowej „Siarkopol”, a także z dziennikarzami.

Premiera w Tarnobrzegu przywitali Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej „Siarkopol” Jacek Maślanka i Prezes Zarządu ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” Wiktor Stasiak. W wizycie w naszym zakładzie towarzyszyli mu: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber i Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart.

Podczas krótkiego wystąpienia przed kamerami premier mówił między innymi o tym, jak ważne jest inwestowanie w państwowe firmy i dbanie o majątek narodowy, jakiego niewątpliwie są one częścią.

– Wizyta tutaj powinna być zalecona politykom wszystkich partii po to, by mogli zobaczyć, jak ważne jest to, żeby szanować, a nie wyprzedawać majątek narodowy. „Siarkopol” był w stanie likwidacji, zmniejszało się zatrudnienie, a poszczególne elementy majątku były wyprzedawane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał ten proces i rozpoczęliśmy inwestowanie. Inwestowanie w przedsiębiorstwo z tradycją i produktami, które dziś eksportowane są do krajów takich jak Niemcy, Szwajcaria, Austria, co świadczy o konkurencyjności tego zakładu – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas swojego wystąpienia podkreślał także, że polityka społeczna oparta na programach, gwarantujących wypłatą 500+ oraz trzynastych i czternastych emerytur, nie ma negatywnego wpływu na rynek pracy.

– W tym miesiącu mamy rekord na rynku pracy. Ponad siedemnaście milionów zatrudnionych. Nigdy tego na naszym rynku pracy nie było. Rekord ten zawdzięczamy między innymi temu, że uratowaliśmy takie przedsiębiorstwa jak „Siarkopol”. Uratowaliśmy je i jesteśmy z tego dumni – komentował premier.

Po spotkaniu z dziennikarzami premier Mateusz Morawiecki poświęcił kilka chwil na rozmowę z pracownikami naszej Spółki. Podczas wizyty złożył także kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.

– To historyczna chwila dla  ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH  „Siarkopol”. Jest to bowiem pierwsza wizyta premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej w naszym zakładzie w XXI wieku. Cieszy nas to, że jesteśmy stawiani za wzór spółki, którą warto wspierać i w którą warto inwestować – mówi Prezes Zarządu ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG Wiktor Stasiak.