ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG Sp. z o.o. przy współpracy z Centrum Dietetycznym Nutri Vita organizują IV edycję akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”, tym razem pod hasłem „Zdrowo żyj i wodę pij!”.

Akcja tradycyjnie skierowana jest do przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat z terenu miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Jej celem jest zainteresowanie dzieci tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem.

Tegoroczna akcja ma na celu pokazanie dzieciom, jaki wpływ na ludzki organizm ma picie wody w odpowiednich ilościach. Mówimy więc o płynących z tego pozytywach, ale także zwracamy uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego nawodnienia. Przygotowaliśmy dla dzieci broszurki informacyjne, w których maskotka naszej firmy, Siarkopolek, wspólnie z superbohaterem Włodkiem, opowiadają między innymi o tym, co się dzieje z wodą, gdy ta trafia do naszego ciała. Mówią o tym, dlaczego w upalne dni należy więcej pić i dlaczego warto zastąpić wodą słodkie napoje. To dla młodych ludzi bardzo przydatna wiedza, której przyswojenie na pewno będzie miało pozytywny wpływ na ich dalsze życie. Tradycyjnie kampanii edukacyjnej towarzyszą konkursy. Dla dzieci biorących udział w konkursie indywidualnym przygotowaliśmy nagrody rzeczowe, natomiast dla przedszkoli, podobnie jak ubiegłym roku, nagrody pieniężne – mówi Wiktor Stasiak, Prezes Zarządu ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG.

W ramach akcji do przedszkoli trafi przygotowana specjalnie na tę okazję broszurka, za pomocą której superbohater Włodek wyjaśni między innymi, dlaczego picie wody jest tak ważne dla ludzkiego organizmu i dlaczego lepiej wybierać wodę niż kolorowe napoje.

Istnieje realny problem braku odpowiedniego nawodnienia wśród dzieci, młodzieży, jak również u dorosłych. Jako dietetyk obserwuję to zjawisko w codziennej pracy z klientami. Niestety, kształtuje się bardzo mocno zauważalna preferencja do spożywania słodkich napojów, soków, a także energetyków. Edukując dzieci, edukujemy również całe rodziny. To bardzo dobry trend. To, co dostarczamy organizmowi do picia, stanowi podstawę naszego zdrowia dzisiaj i w przyszłości, będzie miało realny wpływ na zapobieganie ryzyku otyłości, insulinooporności, cukrzycy oraz wielu innym chorobom cywilizacyjnym. To woda jest jedynym naturalnym środkiem, który może zapewnić naszemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i rozwój, to ona stanowi środowisko życia każdej naszej komórki – mówi Katarzyna Szymczak, dietetyk i edukator żywieniowy z Centrum Dietetycznego Nutri Vita.

Kampanii towarzyszyć będą dwa konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat z terenu miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Drugi dedykowany jest placówkom z tego terenu.

Przedszkolaki mają za zadanie przygotować pracę plastyczną, która swoją tematyką nawiązywać będzie do superbohatera Włodka oraz do tegorocznego tematu akcji. Trzy najbardziej pomysłowe prace zostaną nagrodzone.

Aby wziąć udziału w konkursie dla przedszkoli, należy natomiast udokumentować – z wykorzystaniem technik audiowizualnych (zdjęcia, film) – proces przygotowania plakatu promującego picie wody. Placówki, które przygotują trzy najciekawsze prezentacje, otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5, 4 i 3 tysięcy złotych. Pieniądze będą mogły przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek czy wyposażenia niezbędnego do codziennego funkcjonowania.

Prace konkursowe można nadsyłać i składać osobiście do 17 maja.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj: REGULAMIN

Oświadczenie dla rodziców – konkurs plastyczny: POBIERZ